KAIP MUS RASTI?


Žiemos taku šventės jau atėjo,  Teatneša daug laimės, džiaugsmo valandų, Lai sunkios valandos Jums pralekia lyg vėjas, O laimės dienos ...
Skaityti plačiau
Tegul Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo ...
Skaityti plačiau
Nuo spalio 29 dienos iki lapkričio 2 dienos - MOKINIŲ RUDENS ATOSTOGOS! Į mokyklą mokiniai renkasi lapkričio 5 dieną. Smagių, kupinų naujų ...
Skaityti plačiau
Prev Next
Gera mokykla parengia mokinius, kurie ne tik moka skaityti ir rašyti, bet ir nori tą daryti. Geroje mokykloje gausu mokinių, kurie ne tik užduoda puikius klausimus, bet ir klausinėja labai dažnai ir atkakliai.
Britų edukologas
Terry Heick
Jau septintus metus mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungia į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ vykdymą. Akcijos dalyviai įvairių renginių metu diskutuoja apie patyčias ir jų prevenciją, išsako savo mintis apie draugystę, padovanoja pačių pagamintas dovanėles klasės draugams, renka draugiškiausią klasės mokinį, kartu sukurtais darbeliais puošia mokyklą...
Penktus metus mūsų mokykla prisijungia prie Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos inicijuojamos gražios ir prasmingos veiklos – respublikinės akcijos „Dainuojanti klasė, dainuojanti mokykla“. Su šia dainų akcija mokykloje buvo pradėtas, jau tradicija tapęs, dainos mylėtojų pavasario koncertas „Pro atvirą langą į platų pasaulį...“. Koncerto idėja – skatinti mokinių dainavimą klasės, mokyklos, socialinių partnerių renginiuose kaip kolektyvą vienijančią, suteikiančią pasitikėjimo savo jėgomis ir saviraiškos veiklą. Dalyvaujančios klasės turi išmokti rekomenduojamų ir savo mėgstamų dainų repertuarą. Paskutinius keletą metų koncertai buvo skiriami: „Mamai“, „Lietuvai, šeimai ir taikai“. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais sulaukiame atstovų iš Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos. ,,Dainuojančios klasės, dainuojančios mokyklos“ pasirengimą akcijai vertino atvykęs garbingas svečias - KU docentas, Klaipėdos Vydūno pagrindinės mokyklos direktorius, mokytojas ekspertas, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos narys, chorų vadovas ir dirigentas Arvydas Girdzijauskas, Šilutės meno mokyklos direktorė, muzikos mokytoja ekspertė Daiva Pielikienė, Šilutės rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Klasės buvo įvertintos „Dainuojančios klasės“ vardą patvirtinančiais sertifikatais.
Tai kasmet mokykloje vykstanti akcija, kuri skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Jos metu mokykloje vyksta įvairūs renginiai, kuriuose dalyvaudami mokiniai skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais.
Rudens pradžioje visoje Europoje vyksta daugiau kaip 300 renginių, skirtų Europos judėjimo savaitei. Mūsų mokyklos auklėtiniai kasmet prisijungia prie organizuojamų renginių ir dalyvauja masiniame renginyje – Europos judėjimo savaitės bėgime.
]Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ kasmet kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis. Šioje akcijoje dalyvauja mūsų mokykla. Mokiniai kartu su tėveliais dovanoja mokyklos bibliotekai naujas ar beveik naujas knygutes. Visi susitelkę kasmet sukuriame Kalėdinį stebuklą – mokyklos biblioteka pasipildo naujomis knygomis. Kiekvienam, padovanojusiam knygelę, mokyklos bibliotekos vedėjas padovanoja akcijos knygos skirtuką su gražia patarle ar posakiu. Mokiniai, sugrįžę po Kalėdinių atostogų, gali džiaugtis ir skaityti naujas knygeles...

2018-10-04 Paminėta Pasaulinė gyvūnų globos diena

  

 

Spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Pasaulinę gyvūnų dieną. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos. Šventei spalio 4 diena, šv. Pranciškaus vardinės, pasirinktos neatsitiktinai – jis laikomas gyvūnų globėju. Pasaulinę gyvūnų dieną ne tik švenčiama, tą dieną žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais. Taip pat raginama prisiminti savo atsakomybę gyvūnams, nes būtent mes, žmonės, juos prisijaukinome, todėl privalome jiems užtikrinti saugų ir pilnavertį gyvenimą.

 

Ketvirtadienį, mokyklos aktų salėje, susirinkę mokiniai paminėjo šią dieną. Renginio metu susirinkusieji išklausė istorijos apie išgelbėtą katytę, išgirdo įdomių faktų apie gyvūnus, sužinojo kaip reikia rūpintis augintiniais. Renginio metu kinologai demonstravo tarnybinių šunų sugebėjimus. Organizatorės – socialinė pedagogė Daina Macijauskienė ir logopedė Lina Gutauskienė pakvietė visą bendruomenę prisijungti prie gražios, jau tradicija tapusios akcijos ir paremti gyvūnų prieglaudą „Binada“. Tuo tikslu, kiekviena klasė gavo taupyklę, kurią pildys visą savaitę. Savaitės pabaigoje pinigėliai bus suskaičiuoti ir pervesti į minėtos prieglaudos sąskaitą.

                        Ši graži gerumo istorija prasidėjo prieš aštuonerius metus spalio mėnesį, kuomet Šilutės maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriumi pakvietė mokyklas prisijungti prie akcijos, skirtos Spalio – 4-ajai, Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Žibų pradinės mokyklos mokytojos, ieškodamos įdomesnių idėjų šiai dienai paminėti, netikėtai internete rado vienos Šiaulių mieste įkurtos gyvūnų prieglaudos pagalbos šauksmą. Šauksmą, kuris visus labai sujaudino, nes  ištiesti pagalbos ranką prašė itin gausi – 34 šunų šeimyna. 34 šunys – būtent tiek šiandien gyvena p. Ados ir p. Ginto sodyboje Šiauliuose. Na, galbūt šios vietos sodyba vadinti nederėtų – tai maža viralinė ir 11 didelių šunų voljerų, iš kurių žvelgia žvitrios ir gilios akutės, akylai apžiūrintis žvilgsnis...

,,Viskas prasidėjo jau senai – daugiau nei prieš septyniolika metų“- tokiais žodžiais prasidėjo kreipimasis. ,,Tuomet p. Ada su vyru augino Biną – vokiečių aviganių veislės kalytę. Žmonės, atvežę ją į tuometinę mano darbo vietą, paprašė priglausti Biną . Ji  visą dieną praleisdavo su manimi kabinete, o vakarais likdavo saugoti įmonės teritoriją“- pasakoja p. Ada. – „Deja, mūsų įmonė bankrutavo. … O Bina – ji liko tokia, niekam nereikalinga, jau ganėtinai sena, bankrutavusios įmonės sargė… Negalėjau jos taip palikti, tiesiog negalėjau. Todėl nusprendžiau įsigyti įmonės dispečerinę. Mes su vyru be galo džiaugiamės, kad gyvenimas mums suteikė progą praleisti tiek daug laiko su ja. Niekas niekada nesupras, kiek daug Bina mums suteikė. Ji tikrai buvo nuostabus ir nepakartojamas šuo.“ – prisiminusi praeitį šypsosi moteris. Galbūt tokia stipri ir besaikė meilė paskatino p. Adą ir p. Gintą gelbėti likimo nuskriaustus šunis.

Kiekvienas jų turi savo istoriją. Vieni jų buvo rasti autobuso stotelėje, kiti – parkuose, dar kitų likimo gijas norėjo nutraukti pikti žmonės – paskandinti, pakarti… Štai Berta jau pusantrų metų gydosi žaizdas – kai pateko į „šeimą“, vienas kalytės šonas buvo visiškai be kailio. Didelių p. Ados ir p. Ginto pastangų dėka, Greta šiandien atrodo puikiai, o apie praeitį primena tik ant šono žiojintis randas. Mažasis Riešutėlis buvo rastas netoli Joniškio ant kelio, partrenktas mašinos ir paliktas likimo valiai. Dėl laiku suteiktos veterinaro pagalbos, besaikės meilės ir didelio rūpesčio, mažylis šiandien visiškai sveikas. O štai Reksą beširdžiai žmonės Meškuičiuose, transporto dirbtuvėje įmetė į fekalijų duobę. Laimei, kad p. Gintas tuo metu buvo netoliese – jo dėka mažylis atsigavo nuo patirto šoko ir šiandien džiaugiasi, kad gyvenimas jam suteikė antrą šansą.

Skaudu ir liūdna, bet tenka pripažinti, kad gyvenime itin didelę reikšmę teikia pinigai. Tačiau ar dėl to turi kentėti tie, kurie visiškai niekuo nenusikalto – gyvūnai?

Atsiliepiant į šį pagalbos šauksmą, Žibų pradinėje mokykloje buvo suorganizuota akcija. Jos metu mokytojai, mokiniai ir kiti mokyklos darbuotojai paremia gyvūnų prieglaudą „Binada“.

ARTĖJANTYS RENGINIAI

 

Gegužės 14 d. 18.00 val. Abėcėlės šventė (Daiva Šarlauskienė, Genė Dirmontienė, Bronė Virbučianskienė, Reminta Stoškuvienė).

Gegužės 15 d. 11.00 val. Edukacinė pamoka "Krentanti žvaigždė". Astronomijos mokslas senovės bei dabarties lietuvių kultūroje (Ramunė Vaidilienė).

Gegužės 17 d. 11.50 val. Grabupių sk. Muzikos viktorina „Natų pasaulyje“ (Aldona Julijona Bagdonienė, Asta Justienė, Drąsutė Vaitkevičienė).

Gegužės 17 d. 12.00 val. Viktorina „Išminčius“ 2-ų klasių mokiniams ((Rasa Jankauskienė, Marija Kuisienė, Alina Vasiliauskienė).

Gegužės 21 d. 17.30 val. Mokinių tėvų susirinkimas klasėse (Elena Šarkienė, Ramunė Vaidilienė).

Gegužės 23 d. 18.00 val. Dainuojanti klasė, dainuojanti mokykla (Rita Kriščiūnienė, Regina Chockevičienė, Ligita Tautvydienė, Reminta Stoškuvienė).

Gegužės 24 d. 10.45 val. Raiškiojo skaitymo popietė „Pavasario žaliais takais“ (Genė Dirmontienė, Bronė Virbučianskienė).

Gegužės 24 d. 13.00 val. Grabupių sk. Mokinių tėvų susirinkimas (Aldona Julijona Bagdonienė, Asta Justienė, Drąsutė Vaitkevičienė).

Gegužės 28 d. Jaunųjų tyrėjų diena, skirta praktinei veiklai, tyrinėjimams, eksperimentams, aplinkos pažinimui (Klasių vadovai).

Gegužės 28 d. 17.30 val. Susirinkimas būsimųjų pirmokų tėvams (Elena Šarkienė, Ramunė Vaidilienė).

Gegužės 31 d. 10.45 val. „Gerų Jums atostogų!“ Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jurgitos Kaktienės paskaita 2-4 klasių mokiniams (Daina Macijauskienė).

Gegužės mėn. Giluminio įsivertinimo atlikimas: 1.2.2. Mokyklos pasiekimai ir pažanga (Silvija Vasiliauskienė).

Gegužės mėn. Mokinių pasiekimų aptarimas koncentruose (Regina Chockevičienė, Bronė Virbučianskienė).

Gegužės mėn. Pozityvios tėvystės mokymai (Ramunė Vaidilienė).

Gegužės mėn. Akcija „Ar nepamiršai grąžinti bibliotekai knygą?“ (Tomas Žiedavainis).

Gegužės mėn. Paroda „Saugaus eismo žaidimo maketas, saugaus eismo dienai“ (Tomas Žiedavainis).

 

Tradiciniai renginiai

Tai vakaras, skirtas ketvirtokams. Šios šventės metu ketvirtokai atsisveikina su mokykla, padėkoja mokytojams, tėveliams... Jiems iškilmingai įteikiamas pirmas svarbus jų darbo įvertinimas - pradinės mokyklos baigimo pažymėjimas.
Kasmet viena ketvirtokų klasė mokslo metų pabaigoje pakviečia mokyklos bendruomenę į choreografinį spektaklį. Jį ketvirtokai ruošia patys, padedami šokio mokytojos Alinos Urbonienės ir akompaniatorės Silvijos Vasiliauskienės.
Kasmet, mokslo metų pabaigoje mūsų mokykloje vyksta bendruomenės šventė Žibų spinduliukai. Šios šventės metu yra pagerbiami visi puikiai besimokantys mokiniai ir jų tėveliai, įteikiamos padėkos mokiniams, kurie tais mokslo metais garsino mokyklos vardą dalyvaudami įvairiuose konkursuose, parodose, konferencijose. Mokyklos direktorė padėkoja ne tik gabiems ir stropiems mokiniams, bet ir tėveliams, kurie rėmė mokyklą. Bibliotekos vedėjas įteikia padėkas geriausiems knygų skaitytojams ir ragina vaikus skaityti knygas ištisus metus.
Tai tradicinė mokyklos šventė, kurios metu mokyklos sporto salėje skamba juokas, muzika, raginimai veržtis į priekį, plojimai. Šventėje dalyvauja visi, kas neabejingi sportui, tai 1-4 klasių mokinių šeimos, kurios tarpusavyje varžosi ir kovoja dėl pirmos vietos.
Mūsų mokyklos mokiniai pavasarį pasitinka ilgai lauktu triukšmingu ir jaukiu Kaziuko mugės šurmuliu. Mugėje prekiauja tik ketvirtų klasių mokiniai, o visi kiti – pirkėjai. Čia galima paragauti namuose keptų pyragų ir traškių vaflių, kuriuos kepa patys vaikai kartu su tėveliais ir seneliais. Prekystaliai viliote vilioja margaspalviais mokinių ir jų artimųjų rankų darbo gaminiais. Norintys išbandyti savo laimę – dalyvauja vykstančiose loterijose.
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Ši diena minima mūsų mokykloje daug metų ir tapo tradicine visai mokyklos bendruomenei. Mokyklos fojė - atminimo stendas, šalia kurio dega atminimo žvakutės. 8.00 val. visoje mokykloje dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir languose sužiba atminimo žvakutės. Klasėse mokytojai mokiniams pasakoja apie to meto įvykius. Po pirmos pamokos mokyklos fojė vyksta minėjimas. Jo metu pagerbiami žuvę už Lietuvos laisvę, demonstruojamas filmas.
Mokykloje jau 14 metų Šv. Kalėdas pasitinkame su tradicine švente „Giesmių rytmetys“. Nuo 2002 m. mokiniai šventėje giedojo giesmes ir vaidino spektaklį „Jėzaus Kristaus gimimas“. Vėliau šventė keitė savo turinį ir formą: giesmes papildydavo mokytojų ir mokinių Švento rašto skaitiniai, Advento laikotarpio papročių ir tradicijų puoselėjimas, personažų pasirodymai. Daug gerų emocijų sukėlė paskutiniuosius keletą metų statomi muzikiniai mokyklos Pop choro ir Lėlių teatro vaidinimai. Šventės idėja – kartu giedant giesmes ir įsitraukiant į vaidinimą pažadinti džiugų dėkingumo ir bendruomeniškumo jausmą. Šventė rengiama ne tik mokykloje, bet ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, senelių globos namuose, Šilutės rajono savivaldybėje, Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.
Kasmet, besibaigiant kalendoriniams metams mokyklos aktų salėje, prie puošnios žaliaskarės eglutės susirenka šventiškai nusiteikę ir pasipuošę karnavaliniais kostiumais mokiniai ir jų tėveliai. Čia jų laukia linksmybės, Kalėdų senelis ir ,žinoma, dovanėlės.
Mokykloje yra viena, neįprasta diena - Muzikos diena. Per visas pertraukas vaikai renkasi mokyklos fojė, kur skamba muzika, liejasi dainos. Renginio sumanytojos muzikos mokytojos Raimonda Gečienė ir Reminta Stoškuvienė paruošia mokinius, kurie vieni kitiems dovanoja pačias gražiausias ir šilčiausias dainas.
Rugsėjo 1-oji – ypatinga diena mūsų mokykloje. Čia kasmet vyksta didelė šventė. Jos metu kartais apsilanko pasakų veikėjai, kartais atidunda Mokslo traukinys... Su mokslo metų pradžia mokinius ir tėvelius pasveikina mokyklos direktorė Elena Šarkienė, svečiai, pristatomi mokyklos darbuotojai ir mokiniai pakviečiami į pirmąją pamoką.

SAVIRAIŠKOS BŪRELIAI
Dailės – darbelių būrelis „Mažojo dailininko dirbtuvėlės“; Pop choras; Lėlių teatro studija;
KALBŲ BŪRELIAI
Anglų kalbos būrelis „Aš tikrasis europietis“; Lietuvių kalbos būrelis „Skaityk, rašyk ir kurk“.
MATEMATIKOS IR GAMTOS PAŽINIMO BŪRELIAI
"Kengūriukas", "Riešutuko klubas"
SPORTO BŪRELIAI
Sporto būrelis „Krepšinis“; Sporto būrelis „Linksmosios estafetės“.
SAVIVALDOS KLUBAS “ŽIBUKAI”
Savivaldos klubas „Žibukai“
Kolektyvai
Tautinių šokių kolektyvas "Žiburėlis", Šiuolaikinių šokių kolektyvas "Salūnas"

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Mokyklos tipas – pradinė mokykla. Mokomoji kalba – lietuvių. K. Kalinausko g. 10, LT 99130 Šilutė. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 291820540. Tel. + 370 441 75958. El. pašto adresas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.