KAIP MUS RASTI?


Žiemos taku šventės jau atėjo,  Teatneša daug laimės, džiaugsmo valandų, Lai sunkios valandos Jums pralekia lyg vėjas, O laimės dienos ...
Skaityti plačiau
Tegul Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo ...
Skaityti plačiau
Nuo spalio 29 dienos iki lapkričio 2 dienos - MOKINIŲ RUDENS ATOSTOGOS! Į mokyklą mokiniai renkasi lapkričio 5 dieną. Smagių, kupinų naujų ...
Skaityti plačiau
Prev Next
Gera mokykla parengia mokinius, kurie ne tik moka skaityti ir rašyti, bet ir nori tą daryti. Geroje mokykloje gausu mokinių, kurie ne tik užduoda puikius klausimus, bet ir klausinėja labai dažnai ir atkakliai.
Britų edukologas
Terry Heick
Jau septintus metus mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungia į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ vykdymą. Akcijos dalyviai įvairių renginių metu diskutuoja apie patyčias ir jų prevenciją, išsako savo mintis apie draugystę, padovanoja pačių pagamintas dovanėles klasės draugams, renka draugiškiausią klasės mokinį, kartu sukurtais darbeliais puošia mokyklą...
Penktus metus mūsų mokykla prisijungia prie Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos inicijuojamos gražios ir prasmingos veiklos – respublikinės akcijos „Dainuojanti klasė, dainuojanti mokykla“. Su šia dainų akcija mokykloje buvo pradėtas, jau tradicija tapęs, dainos mylėtojų pavasario koncertas „Pro atvirą langą į platų pasaulį...“. Koncerto idėja – skatinti mokinių dainavimą klasės, mokyklos, socialinių partnerių renginiuose kaip kolektyvą vienijančią, suteikiančią pasitikėjimo savo jėgomis ir saviraiškos veiklą. Dalyvaujančios klasės turi išmokti rekomenduojamų ir savo mėgstamų dainų repertuarą. Paskutinius keletą metų koncertai buvo skiriami: „Mamai“, „Lietuvai, šeimai ir taikai“. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais sulaukiame atstovų iš Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos. ,,Dainuojančios klasės, dainuojančios mokyklos“ pasirengimą akcijai vertino atvykęs garbingas svečias - KU docentas, Klaipėdos Vydūno pagrindinės mokyklos direktorius, mokytojas ekspertas, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos narys, chorų vadovas ir dirigentas Arvydas Girdzijauskas, Šilutės meno mokyklos direktorė, muzikos mokytoja ekspertė Daiva Pielikienė, Šilutės rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė. Klasės buvo įvertintos „Dainuojančios klasės“ vardą patvirtinančiais sertifikatais.
Tai kasmet mokykloje vykstanti akcija, kuri skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Jos metu mokykloje vyksta įvairūs renginiai, kuriuose dalyvaudami mokiniai skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais.
Rudens pradžioje visoje Europoje vyksta daugiau kaip 300 renginių, skirtų Europos judėjimo savaitei. Mūsų mokyklos auklėtiniai kasmet prisijungia prie organizuojamų renginių ir dalyvauja masiniame renginyje – Europos judėjimo savaitės bėgime.
]Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ kasmet kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis. Šioje akcijoje dalyvauja mūsų mokykla. Mokiniai kartu su tėveliais dovanoja mokyklos bibliotekai naujas ar beveik naujas knygutes. Visi susitelkę kasmet sukuriame Kalėdinį stebuklą – mokyklos biblioteka pasipildo naujomis knygomis. Kiekvienam, padovanojusiam knygelę, mokyklos bibliotekos vedėjas padovanoja akcijos knygos skirtuką su gražia patarle ar posakiu. Mokiniai, sugrįžę po Kalėdinių atostogų, gali džiaugtis ir skaityti naujas knygeles...

2019-09-04 Mokyklos būreliai

Mieli, Tėveliai, kviečiame kartu su savo vaikais gerai pasvarstyti kokį būrelį Jūsų vaikas norės lankyti mūsų mokykloje. Išsirinkę informuokite būrelio vadovą arba savo klasės mokytoją.

2019-2020 m.m. mokykloje vyks šios neformaliojo vaikų švietimo programos:

1.      IKT būrelis.

2.      Savivaldos klubas „Žibukai“.

3.      Anglų kalbos būrelis „Aš tikrasis europietis“.

4.      Pasaulio pažinimo būrelis „Gamtos taku“.

5.      Sporto būrelis „Linksmosios estafetės“.

6.      Dailės būrelis „Mažojo dailininko dirbtuvėlės“.

7.      Lėlių teatro studija.

8.      Tautinių šokių būrelis „Žiburėlis“.

9.      Šiuolaikiniai šokiai „Salūnas“.

10.  Šaškių būrelis.

11.  Pop choras.

12.  Gamtamokslinio ugdymo būrelis „Mažasis tyrinėtojas“.

Būrelių vadovų kvietimai:

ARTĖJANTYS RENGINIAI

 Vasario 27 d. 11.50 val. Šukuosenų konkursas „Draugas draugui“ (Silvija Vasiliauskienė).

Vasario mėn. Paskaita 2-ų klasės mokiniams „Vaistai ir buitinė chemija“ (Daina Macijauskienė, Loreta Romanovienė).

Vasario mėn. Paskaita 1-ų klasės mokiniams „Gražios šypsenos paslaptis“ (Loreta Romanovienė).

Vasario mėn. Stendas „Mėgstamiausios knygos rinkimai“ (Vilma Nausėdienė).

Vasario mėn. Ilgalaikių teminių planų kokybė (Ramunė Vaidilienė).

Vasario mėn. Neformaliojo vaikų švietimo programų kokybė (Elena Šarkienė).

Kovo 5 d. 12.00 val. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro seminaras „Įvairiapusių raidos sutrikimų turinčių mokinių ugdymosi iššūkiai ir galimybės“ (Lina Gutauskienė).

Kovo 6 d. 10.45 val. Popietė – viktorina 3a ir 3c klasių mokiniams „Mano gimtinė Lietuva“ (Marija Kuisienė, Alina Vasiliauskienė).

Kovo 6 d. 11.30 val. Kaziuko mugė (Daiva Balčytienė, Vilma Eglynienė, Sigutė Kačinskienė).

Kovo 2-5 d. Mokinių pasiekimų aptarimas koncentruose. Lietuvių kalbos ir matematikos testų sudarymas (Regina Chockevičienė, Bronė Virbučianskienė).

Kovo 2-6 d. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis. Kūrybinės dirbtuvės „Vėjo malūnėlis“ (Vilma Nausėdienė).

Kovo 10 d. 12.45 val. Grabupių sk. Viktorina ,,Mano Lietuva'' (Drąsutė Vaitkevičienė).

Kovo 10 d. 10.45 val. 2b ir 2c klasių mokinių popietė „Geltona. Žalia. Raudona“ (Genė Dirmontienė, Bronė Virbučianskienė).

Kovo 10 d. Ketvirtų klasių mokinių instaliaciją "Mes mylim Lietuvą" (Daiva Balčytienė, Vilma Eglynienė, Sigutė Kačinskienė).

Kovo 10 d. 11.50 val. Popietė-viktorina skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos (Kovo 11-osios) paminėjimui „Aš mažasis Lietuvos pilietis“ (Rita Kriščiūnienė, Regina Chockevičienė, Ligita Tautvydienė).

Kovo 12 d. 10.00 val. 2a ir 3b klasių interaktyvi pilietiškumo pamoka F. Bajoraičio bibliotekoje

„Murkio kelionė po Lietuvą“ (Daiva Šarlauskienė, Rasa Jankauskienė).

Kovo 19 d. 13.00 val. Grabupių sk. Popietė ,,Patyčios turi baigtis“ (Drąsutė Vaitkevičienė, Aldona Julijona Bagdonienė).

Kovo 19 d. TMK Kengūra (matematikos) (Sigutė Kačinskienė).

Kovo 23-27 d. Tyrimas „Mokiniams skiriamų namų darbų tikslingumas ir krūvis“ (Ramunė Vaidilienė).

Kovo 25 d. 11.50 val. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje interaktyvi veikla „Vaivorykštė“, skirta specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams (Lina Gutauskienė, Daina Macijauskienė).

Kovo 26 d. 18.00 val. Mokyklos bendruomenės šeimų sporto šventė (Daiva Balčytienė, Reminta

Stoškuvienė, Rasa Jankauskienė, Daiva Šarlauskienė, Alina Vasiliauskienė).

Data ir laikas tikslinamas Atvirų durų diena Šilutės Žibų pradinėje mokykloje (Ramunė Vaidilienė).

Kovo mėn. Paskaita 3-4-ų klasių mokiniams „Vaistai ir buitinė chemija“ (Daina Macijauskienė, Loreta Romanovienė).

Kovo mėn. Pritaikyti mokytojams klausimyną, susijusį su „Atskirų mokinių pažanga“ pokyčio nustatymu (Silvija Vasiliauskienė).

Kovo mėn. Knygelių paroda „Knygnešio diena“ (Vilma Nausėdienė, Ligita Tautvydienė).

Kovo mėn. Stendas. Kaziuko mugė (Vilma Nausėdienė).

Tradiciniai renginiai

Tai vakaras, skirtas ketvirtokams. Šios šventės metu ketvirtokai atsisveikina su mokykla, padėkoja mokytojams, tėveliams... Jiems iškilmingai įteikiamas pirmas svarbus jų darbo įvertinimas - pradinės mokyklos baigimo pažymėjimas.
Kasmet viena ketvirtokų klasė mokslo metų pabaigoje pakviečia mokyklos bendruomenę į choreografinį spektaklį. Jį ketvirtokai ruošia patys, padedami šokio mokytojos Alinos Urbonienės ir akompaniatorės Silvijos Vasiliauskienės.
Kasmet, mokslo metų pabaigoje mūsų mokykloje vyksta bendruomenės šventė Žibų spinduliukai. Šios šventės metu yra pagerbiami visi puikiai besimokantys mokiniai ir jų tėveliai, įteikiamos padėkos mokiniams, kurie tais mokslo metais garsino mokyklos vardą dalyvaudami įvairiuose konkursuose, parodose, konferencijose. Mokyklos direktorė padėkoja ne tik gabiems ir stropiems mokiniams, bet ir tėveliams, kurie rėmė mokyklą. Bibliotekos vedėjas įteikia padėkas geriausiems knygų skaitytojams ir ragina vaikus skaityti knygas ištisus metus.
Tai tradicinė mokyklos šventė, kurios metu mokyklos sporto salėje skamba juokas, muzika, raginimai veržtis į priekį, plojimai. Šventėje dalyvauja visi, kas neabejingi sportui, tai 1-4 klasių mokinių šeimos, kurios tarpusavyje varžosi ir kovoja dėl pirmos vietos.
Mūsų mokyklos mokiniai pavasarį pasitinka ilgai lauktu triukšmingu ir jaukiu Kaziuko mugės šurmuliu. Mugėje prekiauja tik ketvirtų klasių mokiniai, o visi kiti – pirkėjai. Čia galima paragauti namuose keptų pyragų ir traškių vaflių, kuriuos kepa patys vaikai kartu su tėveliais ir seneliais. Prekystaliai viliote vilioja margaspalviais mokinių ir jų artimųjų rankų darbo gaminiais. Norintys išbandyti savo laimę – dalyvauja vykstančiose loterijose.
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Ši diena minima mūsų mokykloje daug metų ir tapo tradicine visai mokyklos bendruomenei. Mokyklos fojė - atminimo stendas, šalia kurio dega atminimo žvakutės. 8.00 val. visoje mokykloje dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir languose sužiba atminimo žvakutės. Klasėse mokytojai mokiniams pasakoja apie to meto įvykius. Po pirmos pamokos mokyklos fojė vyksta minėjimas. Jo metu pagerbiami žuvę už Lietuvos laisvę, demonstruojamas filmas.
Mokykloje jau 14 metų Šv. Kalėdas pasitinkame su tradicine švente „Giesmių rytmetys“. Nuo 2002 m. mokiniai šventėje giedojo giesmes ir vaidino spektaklį „Jėzaus Kristaus gimimas“. Vėliau šventė keitė savo turinį ir formą: giesmes papildydavo mokytojų ir mokinių Švento rašto skaitiniai, Advento laikotarpio papročių ir tradicijų puoselėjimas, personažų pasirodymai. Daug gerų emocijų sukėlė paskutiniuosius keletą metų statomi muzikiniai mokyklos Pop choro ir Lėlių teatro vaidinimai. Šventės idėja – kartu giedant giesmes ir įsitraukiant į vaidinimą pažadinti džiugų dėkingumo ir bendruomeniškumo jausmą. Šventė rengiama ne tik mokykloje, bet ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, senelių globos namuose, Šilutės rajono savivaldybėje, Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.
Kasmet, besibaigiant kalendoriniams metams mokyklos aktų salėje, prie puošnios žaliaskarės eglutės susirenka šventiškai nusiteikę ir pasipuošę karnavaliniais kostiumais mokiniai ir jų tėveliai. Čia jų laukia linksmybės, Kalėdų senelis ir ,žinoma, dovanėlės.
Mokykloje yra viena, neįprasta diena - Muzikos diena. Per visas pertraukas vaikai renkasi mokyklos fojė, kur skamba muzika, liejasi dainos. Renginio sumanytojos muzikos mokytojos Raimonda Gečienė ir Reminta Stoškuvienė paruošia mokinius, kurie vieni kitiems dovanoja pačias gražiausias ir šilčiausias dainas.
Rugsėjo 1-oji – ypatinga diena mūsų mokykloje. Čia kasmet vyksta didelė šventė. Jos metu kartais apsilanko pasakų veikėjai, kartais atidunda Mokslo traukinys... Su mokslo metų pradžia mokinius ir tėvelius pasveikina mokyklos direktorė Elena Šarkienė, svečiai, pristatomi mokyklos darbuotojai ir mokiniai pakviečiami į pirmąją pamoką.

SAVIRAIŠKOS BŪRELIAI
Dailės – darbelių būrelis „Mažojo dailininko dirbtuvėlės“; Pop choras; Lėlių teatro studija;
KALBŲ BŪRELIAI
Anglų kalbos būrelis „Aš tikrasis europietis“; Lietuvių kalbos būrelis „Skaityk, rašyk ir kurk“.
MATEMATIKOS IR GAMTOS PAŽINIMO BŪRELIAI
"Kengūriukas", "Riešutuko klubas"
SPORTO BŪRELIAI
Sporto būrelis „Krepšinis“; Sporto būrelis „Linksmosios estafetės“.
SAVIVALDOS KLUBAS “ŽIBUKAI”
Savivaldos klubas „Žibukai“
Kolektyvai
Tautinių šokių kolektyvas "Žiburėlis", Šiuolaikinių šokių kolektyvas "Salūnas"

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Mokyklos tipas – pradinė mokykla. Mokomoji kalba – lietuvių. K. Kalinausko g. 10, LT 99130 Šilutė. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 291820540. Tel. + 370 441 75958. El. pašto adresas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.