forex trading logo
 

Teisinė informacija

PrisijungimasProjektai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vaikų linija

SWF file not found. Please check the path.

2014-10-31 MOKOMĖS ILSĖTIS KITAIP...

Apie sveikatą dažniausiai susimąstome tik tuomet, kai susergame. Ir ypač tai aktualu rudenį, kai atvėsta orai. O ar nepamiršome, kad žmogaus sveikatą net 50% įtakoja sveika gyvensena: asmens higiena, sveika mityba, nuolatinis fizinis aktyvumas, grūdinimasis, tinkamas poilsis, sveikatai žalingų įpročių atsisakymas, ramus dvasinis pasaulis. Kiekvienas žmogus turi suprasti, kad sveikatą stiprina arba ją griauna jis pats. Labai svarbu sveikos gyvensenos įgūdžius formuoti nuo vaikystės, kad jie taptų gyvenimo dalimi, teigiamu įpročiu. Didžiausią įtaką vaikų sveikatos įgūdžių formavime turi tėvai, šeima, tačiau nuošalyje nelieka ir mokykla. Todėl visą praeitą savaitę Šilutės Žibų pradinėje mokykloje vyko vaiko gerovės komisijos organizuota akcija ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Kiekvieną šios savaitės dieną mokykloje pertraukų metu vyko įdomios ir skirtingos veiklos.

Pirmąją akcijos dieną mokiniai mokėsi atsipalaiduoti klausantis raminančios muzikos, stebėjo, kaip muzikos instrumentų skleidžiami garsai ne tik maloniai virpina sielą, bet ir veikia visą organizmą, kūną bei protą. Vaikai galėjo pajusti, kaip muzikos garsai aktyvina, ramina arba slopina jausmus, gali sukelti džiaugsmą, baimę ar liūdesį. Išgirdo patarimus, kad ryte klausytis reikia greitos muzikos, kuri suteiktų energijos ir pakeltų nuotaiką visai dienai, o vakare prieš miegą-ramios, atpalaiduojančios muzikos, kuri nuramintų ir padėtų užmigti, gerai išsimiegoti.

Nervinė įtampa pamokų metu, nuolatinis skubėjimas, didelis pamokų krūvis alina mokinių nervų sistemą, organizmą, sukelia pervargimą. Tačiau judėjimas gali sumažinti nuovargį ir palaikyti darbingumą. Jis daug naudingesnis mokinių sveikatai nei pasyvi veikla, kai mokiniai stovi, sėdi, vaikštinėja. Judėjimas pertraukų metu aktyvina plaučių ventiliaciją, mankština raumenis, skatina medžiagų apykaitą. Po judrios pertraukos mokiniai būna žvalesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Todėl antradienį mokytoja Reminta Stoškuvienė visus mokyklos mokinius sukvietė į aktų salę smagiai ir aktyviai praleisti pertraukas šokant ir dainuojant.

Akcijos metu nepamiršome vaikams priminti ir apie asmens higienos svarbą. Rodėme visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Linos Šimkuvienės paruoštas skaidres, mokiniai mokėsi taisyklingai plauti rankytes.

Pasak pačių mokinių, smagiausia akcijos diena vyko ketvirtadienį, kai pertraukų metu visi vaišinosi iš namų atsineštais bei skoningai ir gražiai pateiktais vaisiais ir daržovėmis. Ant stalo buvo patiekti ne tik tradiciniai visiems gerai žinomi vaisiai ir daržovės, bet vaikai galėjo pasmaguriauti ir spalvingomis vaisių salotomis su jogurtu, daigintais lęšiais, kaliaropėmis, mung pupelėmis.

Priminus mokiniams, kad kiekvieno žmogaus organizmui yra būtinas vanduo, baigiamąją akcijos dieną mokyklos valgykla šurmuliavo nuo vaikų būrio, norinčio atsigerti vandens su citrina. Ši diena taip pat buvo skirta pokalbiams apie tylos galią. Aptarėme kaip visų bendromis pastangomis galime sumažinti triukšmą mokykloje: kelti ranką per pamoką, o ne garsiai kalbėti iš vietos, netrukdyti klasės draugams klausytis, nesikalbėti tarpusavyje, nešūkauti, namuose pamokas ruošti tyloje. Nes triukšmas žmones neigiamai veikia tiek fiziškai, tiek psichiškai. Jis trukdo kasdienei veiklai, miegui, poilsiui, mokymuisi ir bendravimui. Triukšmas sukelia agresiją bei mažina draugišką elgseną, neleidžia sutelkti dėmesio, trukdo skaitymui ir mokymuisi, sutrikdo miegą. Priminėme mokiniams, jog paskutiniu laiku didelis dėmesys skiriamas vaikų klausos sutrikimams, kurių padaugėjo dėl muzikos klausymosi ausinukais. Tyrimų duomenis, apie 17 proc. paauglių yra susilpnėjusi klausa ir paaugliai apie tai nežino. 5–10 proc. jaunų muzikos klausytojų turi didelę riziką prarasti klausą po penkerių ir daugiau metų. Ypatingai tai gresia tiems, kurie garsiai klausosi muzikos ilgiau nei po vieną valandą per dieną. Neatsitiktinai šią dieną vyko ir tyliausios mokyklos klasės rinkimai. Ja tapo mokytojos Daivos Šarlauskienės 1d klasė .

Akcijos organizatoriai tikisi, jog  šios savaitės metu įgyta patirtimi mokiniai gebės pasinaudoti saugant ir puoselėjant savo sveikatą, o gera sveikata bei energija juos lydės visą gyvenimą!

 

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Šimkuvienė ir mokyklos socialinė pedagogė Daina Macijauskienė

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
AtnaujintiŽibu pradine mokykla. Visos teises saugomos . Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas