forex trading logo
 

Teisinė informacija

PrisijungimasProjektai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vaikų linija

SWF file not found. Please check the path.

2015-02-13 Užgavėnės

Užgavėnės – sena šventė, kuri yra žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų . Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos.

Šiemet, kaip ir kasmet, mokiniai užgavėnėms patys gaminosi kaukes, rinko duomenis apie papročius ir tradicijas. Dauguma mokinių, kartu su savo mokytojomis, gamino Mores, kurias nešė prie H. Šojaus dvaro, tam, kad Mažosios Lietuvos sostinėje žiemos demonės susirinktų, o tikrąją Užgavėnių dieną su visomis negerovėmis supleškėtų ir greičiau ateitų pavasaris.


Šalta žiema šalin eina!

2015–ieji metai Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbti Etnografinių regionų metais. Tad siekiant priminti jaunajai kartai senąsias lietuvių tradicijas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale surengta Užgavėnių puota. Į šį persirengėlių susibėgimą kaip mat įsitraukė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pedagogės bei jų mokiniai.

Visą praėjusią savaitę moksleiviai lankėsi bibliotekoje, kartu gamino nuliūdusią Morę, kuri jau žinojo, koks likimas jos laukia... Kurdami Morę vaikai daug sužinojo apie pačias Užgavėnes, jos papročius bei tradicijas, kaukes ir jų puošybą. Mokytojos vaikus įtraukė į kaukių gamybą. Šios kaukės papuošė vasario 13 d. vykusią didelę Užgavėnių šventę.

Muzikos pedagogė Danguolė Čieliauskienė reprezentavo Užgavėnių šventę paįvairino dainomis ir šokiais, kurie visus išjudino ir suteikė gerų emocijų. Šokių ir dainų buvo negana, tad persirengėliai keliavo po Grabupių kaimą, kur vietos gyventoja išklausė jų prašymų, dainų ir dovanojo glėbį saldainių!

Tad Etnografinių regionų metai pradėti linksmai ir svarbiausi Užgavėnių akcentai – Morės gamyba, laužas, šokiai, persirengėliai ir vaikštynės po kaimą – tikrai prisiminti.

Šarūnė Gerulytė


 

Komentuoti

Apsaugos kodas
AtnaujintiŽibu pradine mokykla. Visos teises saugomos . Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas