forex trading logo
 

Teisinė informacija

PrisijungimasProjektai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vaikų linija

SWF file not found. Please check the path.

2015-05-08 Kultūros paveldo pažinimo integravimas į ugdymo programą

Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyrius kartu su mūsų mokykla įgyvendina projektą „Kultūros paveldo pažinimo integravimas į ugdymo programą“. Paveldosaugininkė Reda Švelniūtė kartu su 3 klasių mokytojomis Daiva Balčytiene, Vilma Eglyniene ir Sigute Kačinskiene nuo 2015 m. vasario mėnesio dirba su minėtu projektu. Šio projekto tikslas yra parengti programą ir užtikrinti galimybę mokiniams su kultūros paveldu susipažinti ne fragmentiškai per ekskursijas, bet sistemingai mokymosi proceso metu. Taip pat išmokyti vaikus atskirti, vertinti ir analizuoti kultūros paveldą įvairiais kontekstais. Tai nėra vienų metų projektas, tai galimybė įtraukti daugiasluoksnį paveldo pažinimą į ugdymo procesą.

Šiais metais parengtas pilotinis projektas. Jo tikslas - mokiniams pristatyti Šilutės Hugo Šojaus dvarą ir jam priklausančius pastatus. Pabaigus kelių mėnesių parengiamuosius darbus, kurių metu buvo parengti pamokų planai, įvairios užduotys ir suplanuotos praktinės veiklos, balandžio 23 d. Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė vedė įvadines pamokas visų trijų klasių mokiniams. Pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su paveldo samprata, Šilutės miesto kultūros paveldu ir Šilutės Hugo Šojaus dvaro istorija. Pamokų metu mokiniai buvo labai aktyvūs, žingeidūs, pateikė daug įvairių klausimų.

Kitas projekto etapas – gegužės 8-12 d. vykusi edukacinė pamoka Šilutės Hugo Šojaus dvare.  Pamokas vedė muziejaus darbuotojai. Iki šių mokslo metų pabaigos vyks dar kelios pamokos  dvaro sodyboje. Jų metu vaikai atliks mokytojų parengtas praktines, kūrybines bei logines užduotis. Projektą planuojama baigti gegužės mėnesio pabaigoje. Vėliau mokytojos įvertins šį projektą ir pateiks savo rekomendacijas dėl galimybės kitiems metams parengti pilną ugdymo planą paveldo pažinimui. Tokiu būdu, pamokos apie kultūros paveldą taps mokymosi dalimi.

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
AtnaujintiŽibu pradine mokykla. Visos teises saugomos . Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas